Tokyo'da Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Helal Restoran

By Halal Trip | 29, Jun, 2017
Tokyo'da Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Helal Restoran
Tokyo’ya bir seyahat planlıyor ancak Helal Yemek bulma konusunda endişeleriniz mi var? Sahip olduğunuz tüm endişeleri giderecek ve size Tokyo’da yol arkadaşı olacak son derece leziz bir liste hazırladık. Sizler için hazırladığımız Tokyo’da Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken Helal Yemek Bulabileceğiniz 10 restorana mutlaka göz atın! 
 

1)   Gyumon

 
Gyumon leziz Japon Barbekülerini Helal olarak sunan bir restorandır. Restoran fiyat skalası olarak pahalı olsa da bol kepçe olarak tabir edilebilecek porsiyonları ve şehir merkezine yakınlığı dolayısıyla Tokyo’nun en iyi Müslüman dostu Helal Yemek noktalarından birisi olarak gösterilebilir. Gyumon’da yemeğinizi dilerseniz Japon kültüründeki kendin pişir kendin ye konseptiyle (Yakiniku) de yiyebilirsiniz.
 
 

2)    Shinjuku Gyoen Ramen Ouka

 
Shinjuku Gyoen Ramen Ouka restoranı Tokyo’da bulunan ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir başka helal yemek noktasıdır. Özellikle helal yemek yemek için çok yüksek meblağlar ödemek istemeyenler için ideal bir restoran. Bütçeye uygun ve kaliteli yemek sunan bu işletmenin tek eksi yanı küçük alanı dolayısıyla çoğu zaman çok kalabalık olmasıdır.
 
 
 

3)    Sumiyakiya

 
Sumiyakiya da aynı Gyumon gibi bir Helal Japon Barbekü restoranıdır. Bu restoranda da Yakiniku şeklinde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Sumiyakiya’da Japon yemeklerinin dışında Kore yemeklerini de bulabilirsiniz. Eğer siz de Japonya’da Geleneksel Kore yemeği olan Kimchi’yi denemek istiyorsanız mutlaka Sumiyakiya’yı ziyaret edin.
 

 

4)    Kappou YAMA

 
Kappou YAMA restoranı Malezya Helal Birliği tarafından sertifikalandırılmış Müslüman Dostu bir Helal Restorandır. Kappou YAMA restoranında yerel lezzetlerden ramen, yakitori ve sukiyakiyi tadabilirsiniz.
 

 

5)    Sushiken

 
Tokyo’ya kadar gidip Sushi yemeden dönmek olmaz. Peki ya Tokyo’da Helal Sushi’yi nerede bulabilirim sorusunun cevabı tam olarak Sushiken adlı Sushi restoranıdır. Geniş menüsü, eğitimli çalışanları ve son derece doyucu porsiyonlarıyla Sushiken, Tokyo’da mutlaka uğramanız gereken helal restoranlardan bir tanesi.
 

 

6)    Kusumoto

 
Tokyo’da özel ve lüks bir yemek istiyor ancak Helal yemek bulma konusunda tereddüt mü yaşıyorsunuz? Kusumoto tam olarak bu sorununuza çözüm olacak türden bir restoran. Özel dekorasyonu, leziz yemekleri ve ayrıcalıklı dekoruyla Tokyo’da hem helal hem de fine-dining konseptinde yemek yemek isteyenler için ideal bir nokta.
 

 

7)    Hanasaka Ji-San

 
Hanasaka Ji-San Tokyo’da bulunan en ünlü Müslüman Dostu Helal Restoranlardan bir tanesidir. Restoranın en ünlü yemeği hiç şüphesiz Japonya’nın de en ünlü yemeklerinden birisi olan Shabu Shabu çorbasıdır. Hemen hemen tüm çalışanları İngilizce konuşabilen restorana önceden rezervasyon yaparak gidebilirsiniz.
 

 

8)    Kappo Suruga

 
Kappo Suruga yerel ve geleneksel Japon yemeklerini helal olarak sunan görece olarak pahalı bir restorandır. Restoran fiyatları normalden biraz yukarıda olsa da doyurucu porsiyonları ve otantik yapısıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler listesindedir.
 
 

9)    Takaraya

 
Takaraya ziyaretçileri için sunduğu ibadet alanları ve özel yemek alanlarıyla sadece yemekleriyle değil işletme olarak Müslüman dostu bir hizmet sağlamaktadır. Restoranın en iyi iki yemeği ise Sushi ve yerel ızgara etleri.
 
 

10)  Kineya Mugimaru

 
Kineya Mugimaru Tokyo’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken helal restoranlardan şehrin çıkışında olanı. Restoran havalimanı yolunda bulunduğu için Tokyo ziyaretinizin sonunda bu restoranda yemek yiyip Tokyo’dan güzel hatıralarla ayrılabilirsiniz.
 

Leave a comment